Найбільш розповсюджені загрози інтернет-безпеки для бізнесу і способи захисту 
Адграфикс. Украина

Загрози безпеці в інтернет і способи захисту

1 Проблеми конфігурації
Найпростіший і поширений спосіб, яким користуються зловмисники - пошук і використання неправильної конфігурації сервера. Ці неправильні конфігурації часто відбуваються під час початкової настройки і можуть не виявлятися, поки зловмисники не спробують проникнути в корпоративні мережі. Боротьба з цією проблемою залежить від ретельного вибору постачальника - запросіть детальну інформацію про пропозиції безпеки і потенційні прогалини, що існують між хостинговими і локальними рішеннями, а також моніторинг програмного забезпечення для безпечного підключення до сервера.

2 Інсайдерскі проблеми
У той час як зловмисники представляють критичні загрози безпеки сервера, більш вірогідні внутрішні загрози - особливо у випадках, коли співробітники випадково обмінюються конфіденційними даними або використовують небезпечні додатки. Це може відбуватися через недбальство, незнання або випадковості. Але нерідкі випадки інсайдерських погроз - це зловмисні спроби незадоволених або колишніх співробітників продати корпоративні дані. Проте, незалежно від причини, рішення залишається тим же: впроваджувати рішення для ведення журналів і моніторингу в масштабі всієї мережі, які повідомляють адміністраторів про ризиковану поведінку, у тому числі не варто забувати про такий процес якнесанкціоновані запити на випуск SSL сертифікатів.

3 Загрози грубої сили
Створення неконтрольованих ресурсів підприємства з використання Wildcard сертифікатів SSL, залишаються поширеними серверними ризиками, особливо з урахуванням збільшення кількості небезпечних IoT-устройств, які можуть бути зламані хакерами і використані з недоброю метою.

4 Витік облікових даних
Для багатьох організацій звичайною практикою є жорстке кодування облікових даних, таких як приватні ключі сертифікатів і дозволу доступу до мережі, у вихідний код або документацію. Якщо зловмисники розкривають ці дані, вони можуть використовувати їх для отримання привілейованого доступу до мережі або продати їх для отримання прибутку в темній мережі. Зупиніть витоки облікових даних, зберігаючи їх у захищених сховищах і використовуючи двухфакторну аутентифікацію (2FA), щоб обмежити загальний ризик.

5 Використання персоналу
Незважаючи на те, що були розроблені більш складні атаки, фішингові зусилля залишаються успішним вектором для зловмисників. Людський фактор є найслабшою ланкою в будь-якому ланцюжку безпеки. Якщо люди скачують вкладення, клацають по посиланнях або надають свої облікові дані, хакери можуть отримати доступ до облікового запису співробітника і почати горизонтальне переміщення по мережах. Регулярне моделювання фішингу в поєднанні з кращими в своєму класі інструментами для виявлення спаму і карантину може допомогти запобігти зачіпку персоналу.

6 Клаптикова політика
Щоб бути ефективною, політика безпеки повинна застосовуватися до всіх мережних служб і всіх користувачів мережі. Однак, з огляду на постійно зростаючу природу розгортання, політиці легко прийняти вид клаптикового пристрою, що, в свою чергу, ставить під загрозу компанію. Одним з варіантів тут є реалізація рішень для управління ідентифікацією та доступом (IAM), які керують безпекою і доступом для кожного користувача, а не покладаються на специфікації пристрою або мережі. Це безпосередньо пов'язує політику безпеки з приватними особами, спрощуючи ІТ-відділам настройку дозволів в міру необхідності і реалізацію змін в мережі на вимогу.

7 Відсутнє шифрування
Якщо дані на сервер не зашифровані - це становить потенційну загрозу. Зловмисники знають про тенденції до мобільного і віддаленого доступу і досягають помітного успіху підслуховування небезпечних підключень або створення підроблених мереж Wi-Fi, які збирають дані для входу користувача. Для захисту своїх мереж використовуйте найнадійніше шифрування, доступне для захисту даних в дорозі і в стані спокою.

8 Розростання системи
Оскільки корпоративні мережі потребують постійного збільшення, з'являється обмежена видимість для фахівців з безпеки і збільшені можливості для потенційних хакерів. Тут знання - сила: компаніям потрібні інструменти моніторингу та аналізу, які надають дані про поточний процес, сховище і використанні системи, а також можуть оцінити середовища, щоб знайти служби або програми, які не використовуються активно.

9 Боязке Тестування
Жодне серверне середовище не ідеальне. Програмне забезпечення може містити відомі уразливості, або зловмисники можуть виявити експлойти нульового дня. У обладнання можуть бути жорстко запрограмовані недоліки, а інструменти доступу до бази даних можуть містити невиявлені експлойти. Регулярне тестування має вирішальне значення. По-перше, компанії повинні перевірити на ризик - які служби становлять найбільшу небезпеку, не скомпрометовані чи не пошкоджені. Потім вони повинні піти в атаку, використовуючи власний талант або зовнішню допомогу, щоб безпечно зламати свою мережу і виявити критичні недоліки.

10 Неефективна освіта
Неосвічені співробітники представляють величезний ризик. Хоча вони, ймовірно, знайомі з основами безпеки, з безпечним використанням соціальних мереж і поштових служб, багато хто з них не знайомий з корпоративними системами. Регулярне навчання, яке підкреслює загальну відповідальність за безпеку і надає реальні сценарії, може значно знизити ризик для компанії.